Marzenia się spełniają.

Praca, poświęcenie i ofiarność wykazywana w niesieniu pomocy poszkodowanym i podczas ratowania życia, zdrowia i mienia ludzi przynosi wdzięczność i niespodzianki. W Samborowie dobro zaowocowało dobrem. 

W dniu wigilijnym do OSP Samborowo został przekazany nieodpłatnie w formie darowizny dla druhów następny samochód ratowniczy IVECO GLBA DEILY z 2003 roku ,posiadający zbiornik na wodę – 1000 litrów. Samochód został przekazany przez Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Olsztynie mł. bryg.Marka Engel, który dodatkowo doposażył w agregat prądotwórczy i pilarkę do drewna. W pozyskaniu samochodu pomagali organizacyjnie: bryg. Grzegorz Matczyński, Wicemarszałek Jacek Protas, bryg. Tomasz Ostrówski, bryg. Andrzej Olszewik, bryg. Mirosław Rutecki, st.bryg.Mirosław Hołubowicz. Samochód ma przebieg 29 tyś. km. Ogromne zasługi z ramienia OSP Samborowo włożyli w pozyskanie samochodu: druhowie : Zbigniew Kwiatkowski, Zdzisław Nowowiejski, Łukasz Wolf, Krzysztof Burczak,Leszek Mieszczyński, Tomasz Tafel.

Przed OSP Samborowo staje nowe wyzwanie. Musimy szybko podjąć starania budowy nowej strażnicy. Liczymy na pomoc ks. Krzysztofa Górnego, Pana Wójta Bogusława Fijasa, Radnych Gminy Ostróda i wszystkich życzliwych mieszkańców Samborowa i okolicznych miejscowości, którzy mogą zawsze liczyć na naszą pomoc.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia  oraz nadchodzącego Nowego Roku 2016 składam najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech w rodzinach i domach zagości spokój, dobrobyt i radość. 

Prezes OSP Samborowo mgr inż. Edward Miecznik